Witam i zapraszam do promocji dorobku kultury narodowe niech 12 listopada będzie dniem bez jazgotu politycznego chętnych zapraszam do współpracy
Translate page
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 562
· Najnowszy użytkownik: chupaSger
Losowa fotografia
Partita legenda polskiej muzyki rozrywkowej
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 05 listopad 2018 · Drukuj
Partita legenda polskiej muzyki rozrywkowej

PARTITA to pierwsza polska grupa wokalna o żeńsko męskim składzie w dalszym ciągu czynnie koncertująca tak w kraju jak i za granicą. Trwająca właśnie trasa koncertowa zatytułowana „PYTASZ MNIE CO CI DAM”, poświęcona jest dwóm jubileuszom – pięćdziesięciolecia nazwy i czterdziestopięciolecia obecnego składu grupy. Takie przeboje zespołu jak: „Pytasz mnie co ci dam”, "Kiedy wiosna buchnie majem", "Dwa razy dwa" (jedna z głównych nagród Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’73), "Wszystko za wszystko", "Marzyciele", "Mamy tylko siebie" czy "Głowa do góry" długo gościły na listach przebojów Polskiego Radia lat siedemdziesiątych, a dziś śpiewane są w trakcie koncertów PARTITY wspólnie z "targetem 50+" i nie tylko.

Zespół powstał w Warszawie we wrześniu 1966 r. z inicjatywy Janusza Kępskiego przy radiowym "Popołudniu z młodością". Formacja wykonywała początkowo transkrypcje utworów mistrzów muzyki klasycznej. Taki repertuar zarejestrowano na pierwszej płycie długogrającej. Pierwszy skład tworzyły - Agata Dowhań, Jeanette Mandelman, Hanna Motyka, Danuta Szafnicka i Hanna Szaniawska. W 1969 roku do zespołu dołączyły Magdalena Motyka i Jadwiga Konc, a nowym kierownikiem grupy został Leszek Bogdanowicz. PARTITA zmieniła styl, preferując lżejszy, pogodny repertuar. Formacja akompaniowała wielu wykonawcom w studiu i na koncertach. Rok 1970 to kolejna zmiana stylu zespołu. Kierownictwo muzyczne objął kompozytor Antoni Kopff (eks-Respekt). Wraz z nim do PARTITY dołączyły Anna Pietrzak i Alicja Majewska. Wkrótce nastąpiła radykalna zmiana brzmienia zespołu. W skład grupy weszli wokaliści: Bronisław Kornaus (eks-Leliwa), Andrzej Frajndt (eks-Bardowie Warszawscy) i Andrzej Zawadzki (eks-Heliosi). W ten oto sposób PARTITA stała się pierwszą na polskim rynku muzyki rozrywkowej, mieszaną, damsko męską grupą wokalną. W 1972 r. PARTITĘ tworzyli: Andrzej Frajndt, Bronisław Kornaus, Alicja Majewska, Anna Pietrzak i Agata Dowhań, którą na krótko wymieniła Wanda Borkowska (Alibabki), a następnie już na stałe Ludmiła Zamojska. Kolejne występy festiwalowe umocniły czołową pozycję zespołu /obok "ALIBABEK"/ wśród polskich grup wokalnych. Nowe propozycje formacji szybko zdobywały popularność. Kompozycję "Kiedy wiosna buchnie majem" wyróżniono podczas X KFPP w Opolu (1972), a rok później (1973) utwór "Dwa razy dwa" otrzymał jedną z głównych nagród tego festiwalu.

W 1974 r. z zespołu odeszła A. Majewska, rozpoczynając karierę solową. Na jej miejsce przyszli nowi wykonawcy: Ewa Jurkiewicz (eks-Gramine) i Marek Niedzielko (eks-Leliwa). W 1976 r. w "PARTICIE" występowali: Anna Pietrzak, Jolanta Niewiadomska, Ewa Sośnicka (eks-Lipsony), Andrzej Frajndt, Wacław Masłyk i Ryszard Wagner. Na 10-lecie "PARTITY" wydany został trzeci album. Składały się nań nagrania radiowe zespołu, dokonane w różnych składach na przestrzeni kilku lat. Jubileusz uświetniony został uroczystym koncertem podczas MFP w Sopocie. Niedługo później z grupą rozstała się J. Niewiadomska. A. Pietrzak rozpoczęła karierę solową, R. Wagner podjął studia w  czytajPWSM, E. Sośnicka przeszła do grupy wokalnej "Aura", a A. Frajndt zaangażował się do amerykańskiego zespołu Up With People, by po powrocie z USA rozpocząć solową działalność piosenkarską. A. Kopff w 1977 r. założył grupę wokalną "Familia". 26 czerwca 1993 r. "PARTITĘ" reaktywowano na XXX KFPP w Opolu. Wystąpili wówczas: A. Pietrzak A. Majewska, L. Zamojska, B. Kornaus, M. Niedzielko, A. Frajndt. Od tej chwili zespół ponownie koncertuje w kraju, odwiedza ośrodki polonijne, nagrywa nowe piosenki oraz występuje w popularnych, a poświęconych jego dorobkowi artystycznemu programach telewizyjnych, takich jak "Szansa na sukces", "Od przedszkola do Opola", "Wideoteka dorosłego człowieka" czy "Jaka to melodia". Więcej informacji w uzupełnieniu newsa ( czytaj więcej )

Czytaj więcej
Odeszli do niebiesiech partnerzy z ASTG
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 01 listopad 2018 · Drukuj
Odeszli do niebiesiech partnerzy z ASTG

Ludzie żyją, tworzą różnorodne projekty artystyczne, ale kiedyś przychodzi czas kiedy odchodzą do niebiesiech. Niestety, nie ma już wśród nas wybitnych producentów muzycznych, ścisle współpracujących z ASTG. Wcześniej odszedł Marek Kotowski absolwent realizacji dźwięku na Uniwerytecie Tampa na Florydzie - wokalista z którym realizowałem różne projekty muzyczne. Marek Szczygłowski w tym roku w czerwcu odszedł do niebiesiech. Popularyzator kultury włoskiej w Polsce, oraz polskiej we Włoszech. Brak ich jest tak odczuwalny, że nie widzę osób godnych aby ich zastapić dlatego o nich wspominam.... bo zasłużyli się dla dobra kultury narodowej.

Czytaj więcej
Tadeusz Nalepa w grobie się przewraca
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 16 wrzesień 2018 · Drukuj
Tadeusz Nalepa w grobie się przewraca

Dzisiaj tzn 16 września przypada Światowy Dzień Bluesa na całym Świecie w całej Europie w całej Polsce za wyjątkiem Rzeszowa i Podkarpacia odbywają się liczne imprezy bluesowe, koncerty, blues session. A tu gdzie się urodził ambasador kulturalny Rzeszowa i regionu podkarpackiego nic totalnie nic się w tym dniu nie odbywa.... Zatem nasuwa się pytanie dlaczego tak jest przecież Tadeusz Nalepa był gigantem nie tylko w Polsce ale i na Świecie, gdzie prezentował nawet w USA polskiego bluesa i to z dużym powodzeniem. Najlepsi muzycy w tym kraju marzyli o tym, ażeby aby dostać się na pokład jego bandu, niektórym to się udało, dla innych nie starczyło czasu gdy już odszedł do niebiesiech.... W tym dniu myślę, że warto zapoznać się z jedną z największych legend polskiej sceny muzycznej poszukajcie informacji w Wikipedii posłuchajcie na Youtube bo naprawdę warto

Czytaj więcej
Ekipa Artist Sound Technology Group
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 16 wrzesień 2018 · Drukuj
Ekipa Artist Sound Technology Group

Artist Sound Technology to firma, która powstała po moim pierwszym pobycie na Targach Music Media w Krakowie. Cele i priorytety w pewnym sensie powstały w wyniku przeprowadzonych rozmów z Gosią Kaczmarek FZ i Danielem Zimermanem INFOMUSIC.PL. Efektem tych rozmów powstał pomysł promocji artystycznej młodych rokujących zespołów. I tak w listopadzie zorganizowałem swój pierwszy Ogólnopolski Przegląd Muzyczny Karuzela 2007 w Klubie Muzycznym Karuzela na warszawskim Bemowie. Ponieważ zawsze jak coś robiłem to dbałem o jak najlepszą jakość we wszystkich wymiarach. I tak kupiłem moim zdaniem aparaturę nagłośnieniową niemieckiej firmy KME i to był strzał w dziesiątkę. W organizowaniu tego wydarzenia artystycznego i wielu innych pomagał mi Marek Surzyn wspaniały człowiek, wybitny perkusista i zarazem producent muzyczny. Sukces medialny tego wydarzenia artystycznego zapewniły mi informacje, które zostały zamieszczone na wielu portalach min. INFOMUSIC.PL Fabrka Zespołów, wydawnictwo AVT głównie Gitarzysta, portal ASTG i inni. Od samego poczatku w Jury zasiadali min. Marek Surzyn, Andrzej Frajndt, Tomasz Bielski, Vlodi Tafel, Jacek Stopa Zieliński, Krzysztof Maszota, Andrzej Lewandowski, Andrzej Soczewa Wilczyński, Waldemar Błaszcyk, Adam Czechowicz, Łukasz Przelaskowski, Dariusz Samoraj i wielu innych. Z firm najwięcej pomógł Soundman dwa razy na potrzeby Festiwali użyczył nagłośnienia frontline i back line 2008 Klub Muzyczny Harenda i Jazz Klub Tygmont oraz 2011 Progresja......

Czytaj więcej
ASTG i Marek Szczygłowski
Napisane przez Andrzej Michalski dnia 04 wrzesień 2018 · Drukuj
ASTG i Marek Szczygłowski

Poznałem Marka Szczygłowskiego na Targach Music Media w Krakowie to on mnie prosił o spotkanie znalazł mnie poprzez portal www.astg.pl i zaproponował współpracę. Dosyć często w tym okresie przyjeżdzał do Polski i między nami coś fajnego zaiskrzyło. Na którymś spotkaniu, powiedziałem mu o swoich problemach z promocją Radosława Chwieralskiego. Jeżeli chodzi o projekt Night Rider Symphony to Jacek Stopa Zieliński dostarczył taki materiał że przecierałem oczy i miałem ciary na plecach, czegoś tak doskonałego w życiu nie widziałem. I czekałem tylko na kolejny przyjazd Marka Szczygłowskiego do Polski. I doprowadziłem do spotkania Marka Szczygłowskiego z reprezantami Night Rider Symphony w warszawskim Klubie Muzycznym Piano Bar. Ja w Warszawie jak lew walczyłem o promocję projektu Night Rider Symphony ale całość dofinansowania zgarniał tylko jeden podmiot. Zreszta zarówno ja jak i Jacek Stopa Zieliński aplikowaliśmy w tym samym kierunku. Pozostawię to bez komentarza...... W Warszawie ma się dobrze jedynie miernota artystyczna a artyści im wiekszy poziom reprezentują tym bardziej mają pod górkę... Chciałbym, ażeby w rocznicę śmierci Marka Szczygłowskiego, który też chciał promować jeszcze nie znanych nie zapominając o gwiazdach różnego formatu... odbyło się duże wydarzenie artystyczne połączenie festiwalu z koncertem upamiętniającym dorobek producenta muzycznego Marka Szczygłowskiego.

Czytaj więcej
Powered by PHP-Fusion 2002 - 2018 - copyright © Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU AGPL v3.